Silvestr

Psi mají několikanásobně citlivější uši než lidé a slyší i zvuky, o kterých my nemáme ani ponětí. Příliš intenzivní hluk u nich může vyvolat i silnou bolest. A právě takových zvuků je silvestrovská noc plná. 

1. Vezměte ho na dlouhou procházku

 Ráno, ještě než začne silvestrovské veselí, vezměte psa na pořádnou procházku a snažte se ho co nejvíc unavit. Už při odpolední procházce psa voďte na vodítku. Nedočkavci totiž odpalují petardy po celý den a vylekaný pes by se vám mohl zaběhnout.

 2. Pro jistotu psa označte

Zkontrolujte psí známku a připojte i další informace, telefonní číslo, nebo adresu. Policisté, nálezci nebo pracovníci útulku tak budou mít vrácení psa mnohem snazší.

3. Nenechávejte ho samotného

Ještě před půlnocí psa vezměte do nejklidnější místnosti a uklidněte ho. „Dejte mu najevo svou přízeň, nešetřete chlácholivými slovy a hlaďte ho,“ 

4. Zvíře netrestejte, nemůže za to

Pes může ze stresu výt, kňučet nebo třeba i udělat loužičku. Určitě ho za to netrestejte, ale spíš se ho snažte povzbudit. Dejte mu pamlsek a mluvte na něj. Buďte mu příkladem a zbytečně ho na stresující výbuchy neupozorňujte. Spíš dělejte, jako by se nic tak zvláštního nedělo.

5. Odcházíte? Připravte psovi místečko

Když už musíte odejít, připravte se na nejhorší. „Opuštěný pes v bytě může propadat panice. Odstraňte aspoň nebezpečné předměty, o které by se doma mohl zranit,

 

 Jak zklidnit psa či kočku na Silvestra?

           ZKLIDNĚNÍ PSA  /KOČKY/  v  PŘEDVÁNOČNÍM OBDOBÍ

Stres z nadměrného hluku trápí zvířata nejen na Silvestra, ale v celém předvánočním období.


nabízíme Vám 2 možnosti:

1.přírodní sedativa 
 je možná dlouhodobá aplikace v průběhu celého prosince, na Silvestra   zvýšíme dávku 2 x.

Přípravky na zklidnění zvířat bez vlivu na osobnost nebo aktivitu - tzn. zvíře po použití není ospalé, NESPÍ!!, jen nevnímá strach a úzkost.   Hlavní účinná látka přípravku je aminokyselina, která přímým působením v mozku navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti. Pomáhá uvolňovat mysl a navodit pocit pohody svým účinkem na mozkové neurotransmitery dopamin a serotonin. Přípravky jsou k dispozici ve formě  tablet nebo ve formě pipetky za krk.

ALAVIS CALMING  tbl.

ZYLKENE  tbl.

pipetky  Beaphar No stress /kočka, pes /- výtažky z kozlíku, aplikace jako spot-on 1x týdně

 2.veterinární  sedativa

 Sedalin, sedan  gel - aplikuje se až odpoledne 31.12. a zvíře je ve stavu obluzení - SEDACE.


Obsahuje klinicky osvědčené neuroleptikum s dobrou snášenlivostí - acepromazin. Sedalin snižuje dráždivost a pohyblivost zvířete, dochází k ochabnutí svalstva, vědomí není podstatně ovlivněno (sedace). Tento stav relativní lhostejnosti vůči prostředí vede ke snížení psychické dráždivosti a strachu. Můžeme použít u mladších a zdravých zvířat. Vždy je nutná konzultace s lékařem.
  Doba účinku je 6-12 hodin, u některých jedinců i 18 hodin. Zvíře musí být umístěno v teple a pod dozorem majitele.

K dispozici v ordinaci, dávkujeme do tlamy podle váhy zvířete.